Projděte si FAQ nejčastější dotazy

Odpovíme vám na všechny vaše otázky. Zde zkoukněte ty nejčastější.

Co znamená zkratka VSD?

VSD je zkratkou anglických slov Variable Speed Drive. VSD umožňuje, aby byla rychlost otáček motoru proměnná, přesně podle aktuálních požadavků na spotřebu stlačeného vzduchu. Otáčky jsou regulovány integrovanou řídící jednotkou Elektronikon® Graphic.

Jaký je rozdíl mezi běžnými kompresory a kompresory s technologií VSD+?

Unikátní technologie VSD+ stojí na dvou hlavních pilířích. Klade velký důraz na spolehlivost a důsledně se zaměřuje na snižování provozních nákladů. Využívá hermeticky uzavřené motory s permanentním magnetem s krytím IP66, které nabízejí nejvyšší účinnost IE4. Další výhoda, kterou technologie VSD+ přináší, je chlazení motoru protékajícím olejem, jehož teplotu průběžně monitoruje počítač. Nově koncipovaná skříň kompresoru je rozdělena na teplou a studenou část a na část uzavřenou a otevřenou. Vertikální konstrukce kompresoru má zásadní vliv na celkovou spolehlivost, radikální snížení hlučnosti a na významnou úsporu zastavěné plochy.

Jaké si můžete pořídit varianty kompresorů?

V nabídce pro vás máme připraveny kompresory s výkonem hlavního elektromotoru od 7 kW do 75 kW. Podle požadavků a potřeb vašeho konkrétního provozu umíme kompresory dovybavit o integrovanou kondenzační sušičku, výměník na zpětné využívání odpadního tepla či filtry na úpravu stlačeného vzduchu.

Kolik s technologií VSD+ ušetříte peněz? Je možné změřit dopředu předpokládané úspory?

S unikátní technologií VSD+ můžete uspořit až 50 % nákladů na elektrickou energii. A navíc. ZDARMA vám změříme vaše stávající kompresory přímo v provozu a s pomocí speciálního softwaru vám vyčíslíme úspory, které vám přinese technologie VSD+. Kontaktujte nás a objednejte si u našich specialistů kontrolní měření.

Jak funguje servis u Atlas Copco?

Každý náš zákazník, a stejně tak tomu bude i ve vašem případě, má v Atlas Copco svého odborného konzultanta, který má dokonalý přehled o kompresorovně ve vaší firmě. V případě, že nastane jakýkoli problém, stačí ho jen kontaktovat. Uvidíte, že vám vyjde vstříc. Obratem si s vámi domluví termín opravy a vyřeší všechny náležitosti. Servis provádějí naši technici, kteří jsou pravidelně školeni. Školení obsahují teoretickou i praktickou část a každý technik umí opravit všechny typy kompresorů Atlas Copco. Naše techniky najdete po celém území ČR, tak, aby vám byli co nejblíže.

Poradíme vám, kontaktujte nás ještě dnes

Obraťte se svými dotazy na naše odborníky. Rádi vám se vším pomůžeme. Napište nám!