AEROSOL - service a.s.

Výrobci aerosolů a stavební chemie.

Zadání zakázky

Společnost AEROSOL - SERVICE rozšiřovala výrobu a staré kompresory ČKD 4DVK 132 kW byly již pro moderní provoz neefektivní. Management firmy nás oslovil, abychom vypracovali komplexní návrh nového řešení.

Ikona postavy

Situace klienta

Stávající kompresory byly zastaralé, neefektivní a navíc, postupem času se stále více zhoršovala jejich spolehlivost. Dalším faktorem, který jednoznačně hovořil pro výměnu, byla i jejich nerovnoměrná dodávka stlačeného vzduchu.

Ikona žárovky

Návrh řešení

Společnost AEROSOL - SERVICE se na základě našeho doporučení rozhodla pro řešení ve formě dvou kompresorů zatíženo/odlehčeno (GA 11+) a jednoho kompresoru s frekvenčním měničem (GA 37 VSD+).

Ikona grafu

Výsledek

Osazením nových kompresorů došlo k výraznému snížení spotřeby elektrické energie a odpadlo přehřívání kompresorů. Nové kompresory Atlas Copco s technologií VSD+ vyřešily i problém s kolísáním tlaku v síti.

Čeho jsme řešením docílili?

Instalované kompresory významně přispěly k dosažení úspor. Kompresory GA 11+ jsou využívány na plný výkon, kompresor GA 37 VAS+ slouží k vykrývání výkyvů a špiček spotřeby vzduchu ve výrobě.

Jak hodnotí řešení klient?

„Při rozšiřování výroby jsme se rozhodli obrátit na společnost Atlas Copco, která perfektně splňuje naše požadavky.“

"Hlavním impulzem pro nákup nových kompresorů byla vynikající technická úroveň zařízení Atlas Copco a jejich inovativní technologie. S více stroji v kompresorové stanici máme jistotu, že budeme mít vždy stabilní dodávku stlačeného vzduchu s požadovanými parametry (zejména množství oleje a dodržení teploty rosného bodu). V současné době jsme ve všech ohledech maximálně spokojeni. Ideální rozvržení kompresorů společně s VSD+ technologií nám značně ušetřilo provozní náklady."

Jakub Kafka
technolog AEROSOL - SERVICE

Aerosol, pan Kafka.jpg

Poradíme vám, kontaktujte nás ještě dnes

Obraťte se svými dotazy na naše odborníky. Rádi vám se vším pomůžeme. Napište nám!