HÜGLI FOOD s.r.o.

Mezinárodní společnost zabývající se výrobou potravin.

Zadání zakázky

Firma potřebovala zvýšit efektivitu a množství stlačeného vzduchu při nahrazení dvou stávajících kompresorů GA7 s regulací zatíženo/odlehčeno. Společnost HÜGLI FOOD poptávala komplexní řešení „na klíč“.

Ikona postavy

Situace klienta

Před rozšířením výroby byl stlačený vzduchu dodáván ze dvou starších kompresorů G7FF-10FM a dvou novějších GA15VSDFFER s využitím odpadního tepla z olejového okruhu. Výrobu stlačeného vzduchu bylo nutné posílit, omezením však byla malá kompresorovna.

Ikona žárovky

Návrh řešení

Doporučili jsme šroubový kompresor GA30VSD+FFER s výkonem 30kW, plynulou regulací, frekvenčním měničem, motorem s permanentním magnetem, integrovaným kondenzačním sušičem a možností využít odpadní teplo z olejového okruhu kompresoru.

Ikona grafu

Výsledek

Realizace zakázky „na klíč“ (zapojení systému, rozvedení stlačeného vzduchu, napojení na vzduchotechniku a rozvod TUV, včetně oživení systému) jsme uskutečnili ve spolupráci se společností APEK Praha s.r.o. Dodali jsme nový kompresor GA30VSD+FFER a původní kompresory GA7 jsme odstranili.

Čeho jsme řešením docílili?

Instalací nového kompresoru GA30VSD+FFER jsme docílili 30% zvýšení kapacity výroby a snížili spotřebu elektrické energie o 1 500 kW ročně.

Jak hodnotí řešení klient?

„S tímto řešením jsme opravdu spokojeni, získali jsme do budoucna výkonovou rezervu a navíc díky větší účinnosti kompresoru a možnosti získávat teplo zpět šetříme.”

"HÜGLI FOOD se zaměřují na výrobu a distribuci polévek, omáček a hotových jídel. S rozvojem naší výroby bylo nezbytné navýšit i kapacitu výroby stlačeného vzduchu. Odborníci z firmy Atlas Copco změřili naši spotřebu stlačeného vzduchu a navrhli nám několik řešení. Rozhodli jsme se, že vyřadíme dva starší kompresory GA7 a nahradíme je výkonnějším a moderním strojem GA30 FF VSD+ s jednotkou rekuperace tepla, která také umožňuje ohřev teplé užitkové vody ve výrobě. S tímto řešením jsme opravdu spokojeni. Získali jsme výkonovou rezervu do budoucna, a navíc ušetříme. Investice do moderních technologií se nám jednoznačně vyplatí." 

Pavel Sviták
vedoucí technického oddělení HÜGLI FOOD

06-opt.jpg

Poradíme vám, kontaktujte nás ještě dnes

Obraťte se svými dotazy na naše odborníky. Rádi vám se vším pomůžeme. Napište nám!