NADOP - VÝROBA NÁBYTKU, a.s.

Rodinná česká firma, která se zabývá výrobou nábytku.

Zadání zakázky

Zákazník disponuje nejmodernějšími technologiemi a používá zařízení, která umožňují přesnou a produktivní výrobu. Společnost využívá velkoplošné nářezové pily, olepovačky hran, CNC obráběcí centra.

Ikona postavy

Situace klienta

S postupným rozšiřováním nových výrobních prostor a pořizováním dalších moderních technologií se začali ve firmě zajímat i o efektivní výrobu stlačeného vzduchu. Dodávka potřebného množství vzduchu byla pro stávající kompresor již za hranicí jeho možností, a tak spolumajitel firmy, ing. Marek Procházka zadal pro výběrové řízení požadavek na nový výkonnější kompresor, který by navíc ušetřil i náklady na elektrickou energii.

Ikona žárovky

Návrh řešení

Analyzovali jsme provoz firmy a do výběrového řízení jsme navrhli plusovou verzi kompresoru s frekvenčním měničem VSD+, která snižuje spotřebu elektrické energie v průměru o 50%.

Ikona grafu

Výsledek

K stávajícímu kompresoru Atlas Copco GA 30VSDFF, který dnes slouží jako záložní, přibyl nový GA 37VSD+FF s frekvenčním měničem a integrovanou sušičkou. Nový kompresor s rezervou pokrývá ve firmě spotřebu stlačeného vzduchu a navíc snižuje spotřebu energie o 50%. Další výhodou tohoto řešení oproti modelům GA VSD je také nižší specifická spotřeba energie (SER). Výkonnost (FAD) je vyšší o 9 % oproti stávajícím kompresorům VSD.

Čeho jsme řešením docílili?

S řešením, které jsme realizovali jsou ve firmě velmi spokojeni. Získali pro výrobu dostatek stlačeného vzduchu, mají záložní agregát a navíc plusová verze našeho kompresoru s frekvenčním měničem šetří významně provozní náklady.

Jak hodnotí řešení klient?

„Atlas Copco, jako výrobce kompresorů, nám pomohl svými technologiemi udržet výrobu na špičkové úrovni.“

Společnost NADOP – VÝROBA NÁBYTKU se řadí mezi stabilní prosperující české firmy, které produkují zajímavý a velmi kvalitní nábytek. Interiér řešíme komplexně, proto se zabýváme i designovými doplňky. Vyrábíme také řadu atypických prvků a speciální nábytek na zakázku. Za své výrobky a přístup firma NADOP – VÝROBA NÁBYTKU obdržela také prestižní značku ČESKÁ KVALITA, NÁBYTEK, kterou můžeme používat i na veškerý sortiment produktů, jež vyrábíme. Za tímto prestižním oceněním stojí především naši lidé, dobré nápady a také kvalitní výrobní technologie.

Ing. Marek Procházka
spolumajitel firmy NADOP – VÝROBA NÁBYTKU

_DSC3769 kopie.jpg

Poradíme vám, kontaktujte nás ještě dnes

Obraťte se svými dotazy na naše odborníky. Rádi vám se vším pomůžeme. Napište nám!