STARTECH spol. s r.o.

Zabývající se přesným obráběním s použitím CNC technologií.

Zadání zakázky

S rozšiřováním výroby se ve STARTECHU neustále zvyšovaly nároky na kvalitu stlačeného vzduchu. Ve výběrovém řízení byl také kladen velký důraz na optimalizaci nákladů.

Ikona postavy

Situace klienta

Firma disponuje výrobními a montážními prostory o celkové rozloze přes 2 800 m², a to ve dvou lokalitách: v Říčanech u Brna a v Rosicích u Brna. V novém areálu v Rosicích u Brna, který má rozlohu přes 28 000 m², plánuje firma v nejbližších letech další rozvoj.

Ikona žárovky

Návrh řešení

Z důvodu postupného rozšiřování výroby a se zvyšujícími se nároky na kvalitu stlačeného vzduchu jsme doporučili vybavit provoz kompresory s frekvenčním měničem řady GA VSD+, včetně integrované kondenzační sušičky.

Ikona grafu

Výsledek

V kompresorovně jsou nyní dva nové kompresory GA 15VSD+FF, které v současné době snadno pokryjí nároky na stlačený vzduch ve výrobě. Kompresory jsou doplněny o odlučovač kondenzátu OSC95.

Čeho jsme řešením docílili?

Kompresory GA 15VSD+FF nabízejí maximální účinnost. Technologie úsporných motorů s permanentními magnety přináší společnosti STARTECH nejenom dostatek kvalitního stlačeného vzduchu, ale i významné snížení spotřeby elektrické energie.

Jak hodnotí řešení klient?

„Dlouholetá zkušenost, odbornost, spolehlivost a využívání nejmodernějších technologií. To byly zásadní důvody, proč jsme se rozhodli pro kompresory firmy Atlas Copco.“

"Firma Startech disponuje celou řadou špičkových výrobních strojů a prvotřídních měřících přístrojů. Zaměřujeme se na přesné obrábění všech běžných i speciálních materiálů pomocí progresivních CNC technologií – soustružením, 3D frézováním, multifunkčním obráběním či broušením. Pro bezchybný chod provozu je pro nás nutný dostatek kvalitního stlačeného vzduchu. A to nám kompresory Atlas Copco nabízejí. Vyrábíme i pro letecký a kosmický průmysl, a tam se chyby neodpouštějí."

Ing. Miloš Šildberger
jednatel STARTECH

07-opt.jpg

Poradíme vám, kontaktujte nás ještě dnes

Obraťte se svými dotazy na naše odborníky. Rádi vám se vším pomůžeme. Napište nám!