TRIANGL a.s.

Specialista na tisk časopisů a veškerých tiskovin.

Zadání zakázky

Společnost TRIANGL je jednou z nejlépe vybavených tiskáren v ČR. S aplikací nových technologií bylo nutné zvýšit i efektivitu a množství vyráběného stlačeného vzduchu.

Ikona postavy

Situace klienta

Tiskárna využívala stlačeného vzduchu z kompresoru GA 37VSDFF, GA37p-10 s kondenzačním sušičem FX sloužil jako rezerva. Zvýšenou spotřebu musel pokrýt záložní kompresor a řešení se stalo nevyhovujícím - nevhodná regulace a ztráta záložního kompresoru. 

Ikona žárovky

Návrh řešení

Pro posílení výroby stlačeného vzduchu, zvýšení efektivity a zachování rezervy, byl vybrán šroubový kompresor GA45VSD+FF ER  (45 KW) s plynulou regulací. Disponuje motorem s permanentním magnetem, integrovaným sušičem a možností využít odpadní teplo.

Ikona grafu

Výsledek

Posílili jsme kapacitu kompresorovny. K výrobě stlačeného vzduchu jsou nyní využívány tři kompresory. Výroba je běžně pokryta kompresorem o výkonu 45 kW, ve špičkách může být připojen kompresor 37 kW a další kompresor 37 kW je připraven jako záložní.

Čeho jsme řešením docílili?

Navýšili jsme kapacitu výroby o 25% při snížení elektrické energie o 12 696 kW měsíčně. Zvýšili jsme i množství odpadního tepla, odstranili vhodnou regulaci a vytvořili zálohu. Celkové roční úspory dosahují 380 000 Kč (* platí při ceně elektrické energie 2,5 Kč za kW).

Vypočítaná měsíční úspora

0 kW

Reálná měsíční úspora

0 kW

Roční úspora

0 Kč *

Jak hodnotí řešení klient?

"Nové progresivní řešení společnosti Atlas Copco nám příneslo nejen významnou finanční úsporu, ale i značné navýšení kvality výroby."

Společnost Triangl a.s., která sídlí v Praze Letňanech, patří již 23 let k nejvýznamnějším a v současnosti i nejlépe vybaveným tiskárnám v České republice.

"Nové řešení nám přineslo nejem významnou finanční úsporu za elektrickou energii, ale i větší kvalitu a komfort samotné výroby. S instalací kompresorů jsme maximálně spokojeni a vše se osvědčilo i v praxi. V současné době také plánujeme rozšířit polygrafické činnosti i mimo Prahu a počítáme s využitím odborných zkušeností, které jsme za ta léta v oboru získali. Společnost Atlas Copco nám velmi pomohla a chtěli bychom ji doporučit i jiným tiskárnám, které řeší obdobný problém s kvalitou a nedostatkem stlačeného vzduchu jako my."

 

Petr Kotýnek
majitel TRIANGL a.s.

triangl-referencce-opt.png

Poradíme vám, kontaktujte nás ještě dnes

Obraťte se svými dotazy na naše odborníky. Rádi vám se vším pomůžeme. Napište nám!